جهت رویت مناقصات اعلامی از سوی دولت ترکمنستان لطفا به لینک مناقصات مراجعه فرمایید.
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در تاریخ 10اسفندماه 96 باحضور شریعتمداری افتتاح شد.

چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در تاریخ 10اسفندماه 96 باحضور شریعتمداری افتتاح شد.

چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی ایران به منظور معرفی توانمندیهای صنعتی،تجاری وخدماتی ایران در تاریخ 10 اسفندماه 1396 درمحل اتاق بازرگانی وصنایع ترکمنستان در عشق آباد باحضور جناب آقای دکتر شریعتمداری ،وزیر محترم صنعت ،معدن وتجارت ایران وکابینه وزراء ترکمنستان و سفرا ودیپلماتهای مقیم ترکمنستان افتتاح شد.
این نمایشگاه با پیام رسمی جناب آقای بردی محمد اف،رئیس جمهور محترم ترکمنستان آغاز شد.
«قربانقلی بردی‌محمداف» ضمن تبریک به مناسبت آغاز نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد و همایش مشترک تجاری آن را بهترین فرصت جهت معرفی توانمندیها و ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور دوست و برادر بر شمرد.
وی تصریح کرد: مردم ترکمن و ایران از دیرباز در کنار هم بوده و از اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی، سنتی برخوردار هستند.
بردی محمداف تآکید کرد: دولت ترکمنستان علاقه‌مند به توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات همه جانبه با تجار و صاحبان صنایع جمهوری اسلامی ایران است.
شریعتمداری نیز گفت:ترکمنستان یکی از شرکای مهم در بین15 کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران می باشد و اولین شریک صادراتی ایران در بین کشورهای مشترک المنافع وقفقاز می باشد.
وی درادامه افزود روابط اقتصادی بین دو کشور دوست و برادر با تاکیدات مقامات عالی دو کشور از سال گذشته با روند رو به شتاب پیش می‌رود و در سال جاری میلادی نیز با برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق اباد آغاز و با سفر آتی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان در فروردین ماه سال 97 به زودی به اوج خود خواهد رسید.
خرمالی،رایزن بازرگانی سفارت ایران در ترکمنستان گفت: در این نمایشگاه حدود 60شرکت ایرانی محصولات وکالاهای خود را دربخش‌های صنعت ساختمان،صنعت نفت وگاز،سازه‌های مهندسی،خدمات فنی ومهندسی،محصولات صنعتی،پتروشیمی،مصالح ساختمانی،محصولات غذایی وسیستم‌های آبیاری واحداث گلخانه های کشاورزی درعشق‌آباد به مدت سه روزبه نمایش می گذارند.
این نمایشگاه تا تاریخ 12اسفندماه 96ادامه خواهد داشت.
همچنین با حضور وزیر صنعت معدن تجارت ساختمان جدید،بانک صادرات عشق آباد نیز افتتاح شد.


٠٨:١١ - 1396/12/11    /    شماره : ٥٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج